Google Adwords Danışmanlık

Google Adwords Danışmanlık

Google Adwords Nedir ve Google Adwords’e Neden İhtiyacınız Var?

Google Adwords, Google arama motorunda hizmet verdiğiniz sektör ile ilgili aramalarda ilk sayfada şirketinizin web sitesinin Google’ nin belirtmiş olduğu reklam bölümünde yer aldığınız reklamcılık hizmetidir. Google AdWords reklamı veren firmalar reklam verdikleri aranan kelimeyi ilişkilendirilerek; Google anasayfasında çıkan arama sonuçlarının üstünde ve altında reklam şeklinde ayırt edici şekilde belirterek firmanızın web sitesi adresini göstermektedir.

Bugün internet kullanıcılarının ve tüketicilerin neredeyse tamamı, marka, ürün ve firma araştırmalarını internet üzerinden yapıyor. Aynı zamanda bunu yaparken de hızlı sonuç almak istiyor. Eğer hızlı sonuç almak isteyen ineternet kullanıcılarına ve tüketicilere, hızlı çözümler ve sonuçlar göstermek istiyorsanız, Google Adwords Ajansı ile çalışmaya başlayarak Google Adwords Reklamlarıyla bir adım önde olmalısınız.

 

Google Adwords reklamı yapmak istediğiniz hizmet, ürün ve markanızın ilişkide olduğu kelimelerin analizi yapmak ve bu kelimeler üzerinden reklam vermek, hızlı bir hayatın sürdürüldüğü internet dünyasında sizce de çok avantajlı değil mi? 

Peki; ürün, marka, firma veya hizmetinize uygun arama kelimeler hangileri, bu kelimeleri nasıl Google Adwords Reklamlarına uygun bir şekilde optimize edebilirsiniz, hangi kelimede reklamınız en üstte veya alta reklamlarda yer almalı bunları biliyor musunuz? 

Uzun yıllardır Google Adwords ajansında çalışmadıysanız veya Google Adwords reklamlarını daha önceden vermediyseniz, bu soruların cevaplarını bilmeniz de pek olası değil. 

Google Adwords Yönetimi Neler İçerir?

•    Google Arama Reklamları: Belirli kelimelerle yapılan aramalarda reklamlarınızın görünmesini sağlar.
•    Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları: Reklamlarınızın farklı web sitelerinde görünmesini sağlar.
•    Youtube Reklamları: Video reklamları ile daha akılda kalıcı reklam kullanmanızı sağlar. 
•    Mobil Reklamlar: Kullanıcıların veya hedef kitlenizin her yerde sizi görebilmesini sağlar.
•    Ürün Listeleme Reklamları: E-ticaret siteleri arasında ürün ve fiyat listeleme şeklinde reklamınızın kolayca görünmesini sağlar.
•    Yeniden Pazarlama Kampanyaları: Yani re-marketing daha önceden sizin web sitenizi ziyaret etmiş olan kullanıcıları, tekrar hedefleyerek verilen reklamlardır. 
•    Adwords Dönüşün Takibi: Tüm bu reklam modellerinin analizlerinin yapılmasını, reklamların sonuçlarında başarı oranını ölçümleyen raporlamadır.


Google AdWords Danışmanlığı Himeti Almak Size Ne Fayda Sağlar?

Google Adwords reklamları Google’ de ilk sıralarda çıkmanın en kolay ve etkili yoludur. Google Adwords bu imkanı firmalara vermekte fakat reklam yönetiminde performansı artırmaya faydalı çok çeşitli ayarlar bulunmaktadır bu yüzden reklam verilirken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer bu reklam ayarlarını yapamazsanız hem hedeflediğiniz kitleye ulaşamazsınız hemde kazanç sağlayamayabilir ve ciddi anlamda zarar etmeniz söz konusu bu yüzden Google Adowrds danışmanı ile çalışarak hem paranız boşa gitmez hemde zamanınız.

Google Adwords reklam ülke, dil, bölge, yer, zaman aralığı, cihazlar ve reklam yayınlama ağlarının seçili olması gerekmekte. Google Adwords reklam ayarlarının her biri ayrı öneme sahip olup bu ayarlardan bazılarını seçmiş olduğunuz hedefe yönelik olmaması durumunda istediğiniz performansı alamaz ve beklentinizi karşılamaz. 

Ayrıca Google Adwords Reklam verirken en önemli unsurlardan biride anahtar kelime çalışması içinde doğru kelimeler seçilerek ayarlar yapılmalı. Buna örnek vermek gerekirse İstanbul’ da halı yıkama şirketi olarak hizmet veriyorsanız sadece İstanbul şehrini seçili olması hatta İstanbul’ un hangi ilçelerine halı yıkama servis hizmeti sunuyorsanız bu ilçeleri ayarlar kısmında seçmelisiniz ve ek olarak hangi saatlerde reklamın yayınlanacağınıda mutlaka seçilmesi gerekir. Eğer bu ayarlar yapılmasa reklamlar Türkiye genelinde çıkar ve maddi kayıplar söz konusu olmaktadır.

Google Adwords reklam ajansı veya Google Adwords danışmanı ile çalışmak size hem zamandan kazandırır hemde paranız boşa gitmez ve maksimum seviyede reklamlarınızdan geri dönüş alırsınız.